Ar-Ge

Rekabetçi iş dünyası, firmaların müşterilerine daha yakın olmaları ve gelecekle ilgili projelerde ortak çalışma yapmalarını zorunlu kılmaktadır.

Ar-Ge bölümümüz de müşterilerimizin yüksek kalite, düşük maliyet ve her türlü teknik destek beklentilerine cevap vermek amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir. Bölümümüz sektörümüzle ilgili her türlü gelişmeyi yakından takip ederek bu gelişme ve yenilikleri müşterimiz lehine üretim reçetelerine aktarmaktadır.

Müşterilerimizin yeni proje ve seri üretim ihtiyaçlarını Ar-Ge kadromuz ile değerlendirerek talep ve standartlara uygun hammadde ihtiyaçlarını belirleyerek, buna ek olarak da üretimlerinde yaşanan problem yada geliştirmeler içinde sürekli destek amaçlı görüşme ve ziyaretler yapılmaktadır.

Müşteri taleplerini karşılamak ve ürün geliştirmek amacı ile fabrikamız bünyesinde numune üretimleri için laboratuvar ekstruderimiz Werner & Pfleiderer ZSK-25 makinası bulundurulmaktadır.

Üretim ve proje faaliyetleri dışında firmamız, sektörde adını duyurur şekilde farklı alanlarda da arge çalışmaları yapmıştır.

TOFAŞ / EMAŞ; "Termoplastiklerin Otomotiv Sanayinde Geri Dönüşümü" konusunda TOFAŞ ile yapmış olduğumuz çalışmamız, proje yarışmasında birinci olmuş ve PAGEV tarafından ödüllendirilmiştir.

FAURECIA / EMAŞ / KOU; "İthalat engeli olan geri kazanılmış PP esaslı Polimer kompozit malzemelerin uluslararası otomotiv standartlarına uygun olarak geliştirilmesi" konusunda yapmış olduğu Tubitak Teyteb projesini Faurecia Emaş ve Kocaeli Üniversitesi ile birlikte geliştirdiği reçete ve iç trim parça uygulamaları ile başarı ile tamamlamıştır.

Aynı projede geri kazanılmış PP esaslı reçetede nihai üründe ağırlık azaltma çalışması da paralelinde yürütülmüş ve sonuca ulaşılmıştır.

BOSB / EMAŞ; Bursa organize sanayi bölgesinin önderliğinde oluşturulan Otomotiv Kümesinde katılan Emaş Plastik firma ve ürünlerini yurt içi yurt dışı pazarda tanıtarak sektöre destek vermiştir.

BOSB / EMAŞ; Küme kapsamında yapılan iç iyileştirme çalışmalarında "Enerji tasarrufu ve yenilenebilir enerji sistemlerinin değerlendirilmesi" konulu çalışmasını yürütmüş ve ödüle layık görülmüştür.

Ar-Ge

Emaş Plastik

Ar-Ge

Emaş Plastik

Ar-Ge

Emaş Plastik

Ar-Ge

Emaş Plastik

Ar-Ge

Emaş Plastik